ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    26°C / 12°C
niedziela 03.07.2022 r.
Imieniny: Anatola, Jacka i Mirosławy

W Bukowcu zainaugurowano konsultacje nowej Lokalnej Strategii Rozwoju

Lokalna Grupa Działania „Gminy Powiatu Świeckiego” od kilkunastu lat przyczynia się do wdrażania projektów służących mieszkańcom powiatu. Obecnie stowarzyszenie rozpoczyna prace nad stworzeniem nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2021-2027.

Pierwszym etapem prac są konsultacje społeczne z udziałem przedstawicieli sołectw, stowarzyszeń, jednostek OSP, Kół Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańców. Pierwsze spotkanie zostało przeprowadzone 16 maja w siedzibie biblioteki w Bukowcu.

Na współpracę ze strony różnych środowisk liczy Zdzisław Plewa, Prezes Lokalnej Grupy Działania. W ocenie prezesa miejscowe środowiska wiedzą najlepiej, jakie są lokalne potrzeby. W trakcie spotkań są zbierane sugestie i uwagi uczestników, w szczególności dotyczące analizy potrzeb rozwojowych. W efekcie ma powstać dokument, który umożliwi pozyskanie środków finansowych na realizację zadań, inwestycji, wydarzeń, które przyczynią się do poprawy życia mieszkańców powiatu.

W trakcie konsultacji reprezentujący Lokalną Grupę Działania prezes Plewa podpisał z występującymi w imieniu Gminy Bukowiec wójtem Adamem Licznerskim i przewodniczącym Rady Gminy Czesławem Wszołkiem porozumienie dotyczące wspólnego przygotowania i realizacji nowej Lokalnej Strategii Rozwoju.

Obrazki galerii: