ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • silne opady deszczu
    Dzisiaj:
    14°C / 10°C
sobota 24.10.2020 r.
Imieniny: Arety, Marty i Marcina

W progu szkoły u progu nowego roku szkolnego

1 wrzesień 2020 roku w Szkole Podstawowej w Różannie różnił się diametralnie od tych z minionych lat, kiedy to rozpoczynano nowy rok szkolny. Nie było uroczystego apelu, jedynie przekazanie najważniejszych informacji o funkcjonowaniu placówek i co ważne w tym, to zapoznanie wszystkich z obostrzeniami w związku z Covid-19.  

Szkoła Podstawowa im. Jana Twardowskiego w Różannie prowadzi zajęcia w dwóch obiektach: w Korytowie oraz w Różannie. W obu placówkach uczy się 172 uczniów w 11 oddziałach. Kadra pedagogiczna składa się z 25 osób. Do szkoły  w Różannie uczęszczają dzieci od klasy „0” do IV, natomiast w Korytowie od V do VIII.

1 września br. w godzinach porannych uczniów, nauczycieli, rodziców powitała na progu szkoły najpierw w Korytowie, a następnie w Różannie dyrektor Teresa Drewka, która pełni tę funkcję właśnie od tego dnia. Życząc wszystkim spokojnego roku szkolnego zaprezentowała nauczycieli, wychowawców poszczególnych klas oraz przekazała wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w warunkach pandemii COVID-19. Inne wszystkie niezbędne informacje zostały dzieciom przekazane już w klasach.

- Jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że mamy duże sale lekcyjne - mówi dyrektor Teresa Drewka. - Możemy sobie pozwolić na to, aby każdy oddział klasowy pracował w swojej sali od początku do końca dnia. Wyjątkiem będą zajęcia wychowania fizycznego, czy informatyki.

Rok szkolny 2020/2021 został zainaugurowany w minioną, ostatnią niedzielę sierpnia poprzez uczestniczenie we mszy św. w Polskich Łąkach. Liturgię przygotowała nasza szkoła, w świątyni obecny był również nasz sztandar - dodała.

KP

Obrazki galerii: