ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    29°C / 17°C
środa 19.09.2018 r.
Imieniny: Januarego, Konstancji i Leopolda

Walentynki - czas na medal

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Bukowcu kolejne 2 pary odebrały medale przyznane przez prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie.” W uroczystości uczestniczył wójt Adam Licznerski oraz zastępca kierownika USC Anna Pieczka. Jubilaci otrzymali oprócz medali kwiaty i dyplomy gratulacyjne.
Henryka i Józef Spichalscy mieszkają w Tuszynkach. Ślub cywilny zawarli w Bukowcu 21. XII. 1967 r.
Natomiast kościelny w pierwsze święto Bożego Narodzenia, również w 1967 r. w Polskich Łąkach.
Jubilatka pochodzi z Korytowa, jubilat z Zielonki koło Cekcyna. Oboje cały czas pracowali na roli. W tym, że pan Józef dodatkowo w Spółdzielni Kółek Rolniczych, Urzędzie Gminy w Bukowcu.
Poznali się na prywatce w Tuszynkach. Mają dwójkę dzieci: córkę i syna i jedną wnuczkę.
Oboje lubią nadal pracować na gospodarstwie, oglądają różne programy publicystyczne, dobre filmy, ale przede wszystkim polskie. Jubilatka miło wspomina czasy, kiedy należała do Koła Gospodyń Wiejskich a mąż lubił grać amatorsko na akordeonie z przyjaciółmi w zespole muzycznym.
Uważają, że w życiu powinna panować miłość i zgoda. A jeśli się człowiek troszeczkę pokłóci to zaraz należy dążyć do kompromisu.
Emilia i Czesław Tadrowscy z Poledna ślub cywilny zawarli 16. XI. 1967 r. w Bukowcu a sakramentalne tak w kościele powiedzieli sobie 18. XI. 1967 r. w Grucznie. Jubilatka pochodzi z Chrystkowa, jej mąż z Poledna. Oboje całe swoje pracowite życie poświęcili pracy na roli. Poznali się… na chórze w kościele w Grucznie. Wychowali piątkę dzieci. Trzy córki i dwóch synów. Doczekali się 8 wnucząt. 1 wnuczka i 7 wnuków. Jak sami mówią zdali gospodarstwo, ale nie zdali pracy bo w obejściu i w domu zawsze jest coś do zrobienia. Jubilat np. lubi majsterkować przy ciągnikach rolniczych. Wychowują wnuki, oglądają ciekawe, wybrane programy telewizyjne.
Ich recepta na długi, szczęśliwy związek małżeński: Mieć ciągle coś do zrobienia, być aktywnym na miarę swoich możliwości, wyrozumiałym dla drugiego człowieka. Ważna jest bliskość, którą należy otaczać współmałżonka.
Do wszystkich serdecznych życzeń dołącza się także nasza redakcja Czasu Świecia.
KP
„Czas Świecia” 16 luty 2018 r.

Obrazki galerii: