ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    22°C / 9°C
sobota 18.05.2024 r.
Imieniny: Alicji, Edwina i Eryka

Wszystko z myślą o Paniach

Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowcu po raz pierwszy przygotowała tak miłą imprezę, spotkanie Pań z terenu gminy z okazji Dnia Kobiet.

- Pomyślałyśmy, że trzeba zrobić coś innego, miłego dla naszych pań - mówi kierownik GBP Anna Kruczyńska.
- Posiedzieć, porozmawiać przy słodkościach, które przygotowały same od siebie panie z KGW Bukowiec. Mile spędzić wolny czas, spotkać się z dawno nie widzianymi znajomymi. Myślę, że panie wyszły zadowolone z dzisiejszego spotkania - dodała.

Gościem specjalnym tego wieczoru była lokalna pisarka Magdalena Stykała.
Zaprezentowała swoje 4 książki, w tym nowość, która ukazała się na początku grudnia ubiegłego roku, a mianowicie „W sercu ułana”. Wcześniejsze jej publikacje to „Grunt pod nogami”, „Szlak serca” oraz „Legia Cudzoziemska damskim okiem”. Wszystkie te książki można nabyć w księgarniach internetowych, jak również u samej autorki w Bukowcu. Jest też okazja, aby je wypożyczyć w miejscowej bibliotece w Bukowcu, a także w Lnianie, Pruszczu, Świeciu.

Inną niespodzianką był pokaz Mary Kay, który poprowadziły Teresa i Joanna. Była prezentacja szybkiego makijażu wymienionymi kosmetykami, pokaz całej gamy produktów pielęgnacyjnych, dobór podkładów itd. Każdy miał okazję osobiście się z nimi zapoznać a także nabyć je na miejscu.

- Mieliśmy okazję porozmawiania na różne tematy, pożartować - mówią uczestniczki tego wieczoru.
- Spotkanie z kosmetyczkami, p. Magdaleną Stykała - naszą lokalną pisarką. Jesteśmy dumne z tego, że mamy na naszym terenie tak uzdolnioną kobietę. Nie tylko pięknie pisze, ale również opowiada - dodają.

Spotkanie pań zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

Tekst i foto: Krzysztof Pardo