ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    24°C / 12°C
wtorek 25.06.2024 r.
Imieniny: Łucji, Witolda i Wilhelma

Wyjątkowy koncert w Przysiersku

Do świetlicy wiejskiej w Przysiersku w minioną sobotę zawitał zespół „Całkiem Nieprofesjonalni”. Grupa powstała siedem lat temu. Najpierw liczyła dwie osoby: Hieronim Saran i Dariusz Domżalski. Trzy lata temu do zespołu dołączył Tomasz Went.

Hieronim gra na gitarze akustycznej i śpiewa, Dariusz na instrumencie perkusyjnym zwanym Cajon, Tomasz na gitarze elektroakustycznej oraz wykonuje partie solowe.

Muzycy grają i śpiewają własne utwory, autorstwa Hieronima oraz przyjaciół, znajomych jeszcze z okresu młodości, szkoły średniej. Członkowie zespołu w weekendy spotykają się, aby pośpiewać, zagrać koncerty, sprawiając swoją twórczością radość miłośnikom zespołu.
A wykonują poezję śpiewaną, piosenkę turystyczną, country, muzykę popularną. Koncert w Przysiersku był podzielony na kilka części, wszystko to w klimatycznej, kawiarnianej atmosferze. W czasie koncertu piosenkę do słów Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza” zaśpiewała Leyla Hromadska. Kilkakrotnie do zespołu dołączył, grając na trąbce, Rafał Żochowski, który ten wyjątkowy występ przygotował wraz z radą sołecką.

Przyglądając się słuchaczom biorącym udział w uczcie muzycznej można stwierdzić, że nie była ona ostatnią w świetlicy w Przysiersku w wykonaniu zespołu „Całkiem nieprofesjonalni”.

Krzysztof Pardo