ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    -4°C / -9°C
wtorek 22.01.2019 r.
Imieniny: Dominiki, Mateusza i Wincentego

Z wizytą w parku krajobrazowym

Piękne polskie parki krajobrazowe, piękno budzącej się do życia przyrody, zachęciła wielu uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Różannie do bezpośredniego kontaktu z naturą.
Dzieci z klasy trzeciej i czwartej wraz z opiekunami: Haliną Garczewską, Andżeliką Błaszkowską i Gabrielą Szałwicką wyjechali na wycieczkę  do Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Wycieczka ta została zorganizowana w ramach projektu pn. „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko – pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”. Takie bezpłatne, jednodniowe wyprawy połączone z edukacją ekologiczną zorganizował Urząd Marszałkowski. Przewodnikiem po leśnych ścieżkach Wdeckiego Parku Krajobrazowego była Marlena Wojciechowska.
Uczniowie mieli okazję poznać walory ekologiczno – przyrodnicze Wdeckiego Parku Krajobrazowego podczas prelekcji i pokazu multimedialnego. W trakcie ciekawie  zorganizowanych zajęć w terenie zapoznali się i utrwalili wiadomości z zakresu warstwowej budowy lasu, jego mieszkańcach, regulaminie obowiązującym w lesie oraz nauczyli się rozpoznawać drzewa, krzewy i rośliny zielne przy pomocy przewodników do oznaczania roślin leśnych.
Podczas spaceru leśnymi duktami udało się im zobaczyć beznogie jaszczurki (padalce), zaskrońca zjadającego zdobytą ofiarę, sarny oraz kwiaty chronione (zawilce, przylaszczki i konwalie).
Wycieczka zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego obfitowała w przyrodnicze atrakcje i bardzo się wszystkim uczniom spodobała.
KP
„Czas Świecia” 8 czerwiec 2018 r.