ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    12°C / 7°C
sobota 20.10.2018 r.
Imieniny: Ireny, Kleopatry i Witalisa

Zawsze z sobą, razem we dwoje…

W USC w Bukowcu medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta RP zostali uhonorowani Helena i Franciszek Mrozińscy z Budynia. Uroczystość poprowadził wójt Adam Licznerski oraz z-ca kierownika USC Anna Pieczka. Były kwiaty, najserdeczniejsze życzenia i rozmowy przy kawie.
Helena i Franciszek Mrozińscy z Budynia ślub cywilny zawarli 28 stycznia 1967 r. w Widawie a kościelny rok później. Jubilatka pochodzi z miejscowości Ochle natomiast jubilat z Budynia. Zapoznali się w Kawęcinie u siostry pani Heleny.
Jubilatka pracowała w Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Budyniu natomiast jej mąż w PGR w Budyniu, Jednostce Wojskowej w Bydgoszczy oraz w Gminnej Spółdzielni w Bukowcu. Pan Franciszek od najmłodszych lat udzielał się w Ochotniczej Straży Pożarnej. Zarówno w Ochlu jak i w Budyniu.
Doczekali się  dwójki dzieci, córki i syna, mają 4 wnuków (3 dziewczynki i 1 chłopiec) oraz jednego prawnuka.
Pani Helena lubi pracować w ogródku, dużo spaceruje. Mąż ze względu na stan zdrowia większość czasu spędza w domu. Recepta na szczęście w rodzinie ? Trzeba sobie umieć wybaczać. Poza tym musi być zgoda, szacunek i pozytywne myślenie. Oby tylko zdrowie dopisywało!
KP
Czas Świecia” 29 grudzień 2017 r.

Obrazki galerii: