ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie umiarkowane
    Dzisiaj:
    1°C / -1°C
piątek 21.01.2022 r.
Imieniny: Agnieszki, Jarosława i Nory

Złote gody – pary świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Dwie pary małżeńskie odebrały z rąk kierownika USC w Bukowcu Adama Licznerskiego i zastępcy Anny Pieczka medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Były serdeczne życzenia zdrowia na dalsze lata, kwiaty i tradycyjna lampka szampana.

Danuta i Hieronim Ruszkowscy mieszkają w Przysiersku. Ślub cywilny zawarli 20 października 1970 r. w Bysławiu, kościelny cztery dni później w Lubiewie. Jubilatka pochodzi z Suchej, jubilat z Przysierska. Poznali się przypadkowo, u siostry jubilatki i tak to pozostało do dnia dzisiejszego. Oboje pracowali przez całe życie na gospodarstwie. Mają 2 synów, 2 córki. Doczekali się 3 wnuczek i 4 wnuków. Jak spędzają wolny czas? W domu, w rodzinie, przy kwiatach w ogrodzie. Ich recepta na szczęście ? Należy być życzliwym dla drugiej osoby, wyrozumiałym.

Krystyna i Andrzej Ratkowscy mieszkają w Polskich Łąkach. Ślub cywilny zawarli 27 czerwca 1970 r. w Bukowcu a kościelny tego samego dnia w Polskich Łąkach. Jubilatka pochodzi z miejscowości Zalas (małopolskie) a jubilat z Gawrońca. Jak się poznali? 7 lat wcześniej brat jubilatki poślubił Andrzeja siostrę. Jubilatka pracowała w zakładzie przetwórstwa owoców w Tęczynku a następnie w zakładach garbarskich w Bydgoszczy. Jubilat przez cały czas, jako elektromonter aż do emerytury m.in. w Eltorze Bydgoszcz, Eltorze Świecie, jednostce wojskowej w Bochni, budowlance w Polednie itd. Mają 4 dzieci, 5 wnucząt. Jubilat był przew. NSZZ Solidarność w Gawrońcu, radnym parafialnym, jest do chwili obecnej radnym Rady Gminy Bukowiec piątą kadencję. Jak spędzają wolny czas? Duża działka, majsterkowanie, dom itd. Po prostu ciągle są w ruchu. Recepta na długotrwały, szczęśliwy związek? Kochać i nie pamiętać co było wczoraj.

Obrazki galerii: