ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    21°C / 9°C
sobota 18.05.2024 r.
Imieniny: Alicji, Edwina i Eryka

Złote gody w gminie Bukowiec. Dwie pary otrzymały medale za długoletnie pożycie małżeńskie

19 października dwie pary obchodziły w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bukowcu jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Wiesława i Jerzy Graczyk z Branicy oraz Jadwiga i Zdzisław Rezmer z Bukowca odebrali z rąk wójta Adama Licznerskiego i zastępcy kierownika USC Anny Pieczka medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Były kwiaty, najserdeczniejsze życzenia kolejnych jubileuszy w zdrowiu i szczęściu. Takie spotkanie Jubilatów w Urzędzie Gminy to dobry czas do wspomnień.

Wiesława i Jerzy Graczyk mieszkają w Branicy. Jubilatka pochodzi z Branicy natomiast mąż ze Świecia. Ślub cywilny i kościelny zawarli 22 kwietnia 1973 r. w Bukowcu. Poznali się w Świeciu…na Dużym Rynku. Oboje pracowali przez cały czas w Zakładach Celulozy i Papieru w Świeciu. Mają córkę i syna, doczekali się 2 wnuków. Teraz, będąc na emeryturze, w miarę swoich możliwości pracują w ogródku, zawsze jest jakaś praca w domu, no i jak trzeba, to pomagają dzieciom. Ich recepta na szczęście w małżeństwie? Miłość na każdy dzień i umiejętność ustępowania w różnych sytuacjach, jakie bywają w małżeństwie.

Jadwiga i Zdzisław Rezmer mieszkają w Bukowcu. Ślub cywilny i kościelny także zawarli w tym samym dniu, 30 czerwca 1973 r. w Bukowcu. Pani Jadwiga pochodzi z Bukowca, małżonek ze Świecia. Poznali się w pracy, w Zakładach Celulozy i Papieru. Jubilatka cały czas pracowała w „Celulozie”, Pan Zdzisław również w ZCiP oraz w Wytwórni Prefabrykatów, a następnie był pracownikiem w przedszkolu. Mają córkę i syna. Nie nudzą się na emeryturze – lubią spotkania towarzyskie i rodzinne, wycieczki, pracę w ogródku. W małżeństwie - mówią Jubilaci - trzeba się dogadywać w każdej kwestii, wzajemnie się słuchać.

Krzysztof Pardo

Obrazki galerii: