ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • pochmurno z przejaśnieniami
    Dzisiaj:
    20°C / 10°C
niedziela 20.09.2020 r.
Imieniny: Eustachego, Faustyny i Renaty

Związani węzłem małżeńskim od lat

Wójt gminy Bukowiec oraz zastępca kierownika USC Anna Pieczka świętowali jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Kazimiery i Jana Matiów. Adam Licznerski, w imieniu prezydenta RP, wręczył im medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Były kwiaty, najserdeczniejsze życzenia i tradycyjna lampka szampana za zdrowie jubilatów.
Kazimiera i Jan Matiowie mieszkają w Bukowcu. Ślub cywilny zawarli 11 stycznia 1969 r. w Tucholi, a kościelny tego samego dnia w Rykowisku. Jubilatka pochodzi z miejscowości Karolewo (gmina Lniano), a jej mąż z Tucholi. Pani Kazimiera pracowała od 19. roku życia w Szkole Podstawowej w Bukowcu. Łącznie przez 35 lat. Pan Jan od roku 1975 przez pięć lat był zatrudniony w Zakładach Papierniczych w Świeciu, a następnie zajął się uprawą pieczarek. Poznali się dzięki znajomym w Karolewie. Wychowali córkę i syna, doczekali się trojga wnucząt. Ich recepta na szczęście ? – Musi być uczucie, bez tego miłość nie istnieje – mówią zgodnie nasi małżonkowie. – Mogą być różne charaktery, ale zawsze trzeba się pogodzić, podać rękę do zgody, być wyrozumiałym. My od 50 lat codziennie przed snem trzymamy się razem za ręce, jak młoda para – dodają.
Teraz na emeryturze mają sporo wolnego czasu, aby go poświecić na swoje hobby. Oboje bardzo kochają przyrodę, mają w domu sporo pięknych roślin doniczkowych, często wyjeżdżają na wycieczki, należą do Koła Emerytów i Rencistów w Bukowcu. Jeżdżą na zabawy do różnych kół, nie tylko w powiecie świeckim. Spotykają się z ludźmi, oboje bardzo lubią tańczyć. Jak sami mówią, to niezwykła odskocznia od codziennej rzeczywistości. W domu jest kot, pies, są gołąbki, kurki. Jubilatka dużo jeździ rowerem, nawet do 2600 km rocznie. A jej mąż natomiast lubi chodzić na grzyby i zbiera zioła.
Życzymy naszym jubilatom samych pogodnych dni w życiu.
KP
“Czas Świecia” 12 kwietnia 2019 r.