18°C / 13°C
środa 03.07.2024 r.
Imieniny: Anatola, Jacka i Mirosławy

Wojewódzkie finały Coca-Cola Cup 2012

Dziewczęta z Gimnazjum w Korytowie zajęły III miejsce w wojewódzkim finale Coca-Cola Cup 2012 rozegranym 19 kwietnia 2012 na obiektach MOSIR-u w Toruniu. Zanim dotarły do fazy finałowej wygrały turnieje eliminacyjne w Świekatowie, Bydgoszczy pokonując m.in. gimnazjalistki z gminy Pruszcz, Koronowa, Żnina. Rywalizacja finałowa była niezwykle trudna i wyczerpująca – dziewczęta musiały rozegrać cztery 30 minutowe mecze. Po awansie z 2 miejsca w grupie, w półfinale Korytowo uległo gimnazjalistkom z Gołkowa – w ostatniej potyczce o III miejsce Korytowo pewnie pokonało zespół z Bielic 3-0. W finale turnieju wygrało Gimnazjum Gołkowo, które pokonało Gimnazjum Wielgie 9:4. Miłym akcentem dla piłkarek z gminy Bukowiec była nagroda indywidualna dla Arlety Joniec, która w opinii trenerów obserwujących rywalizację dziewcząt zasłużyła na tytuł najlepszej bramkarki turnieju.
Najlepsze drużyny finału wojewódzkiego w kategoriach dziewcząt i chłopców awansowały do półfinałów krajowych. Będzie to kolejny etap na drodze do celu; gry w finale krajowym w Sulejówku (26-27 maja). Oprócz walki o prestiż (turniej uważany jest za nieoficjalne młodzieżowe mistrzostwa Polski), na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. W imprezie wzięło udział 83 zespoły żeńskie z województwa kujawsko-pomorskiego, a zatem wywalczenie III miejsca to duży sukces.

Dziewczęta z Korytowa wystąpiły w składzie: Sylwia Pipowska (kapitan), Iwona Wunsch, Natalia Szczęsna, Natalia Grodzka, Arleta Joniec, Daria Kościelak, Magdalena Benbenek, Kinga Kowalska, Klaudia Heldt – opiekunowie: Przemysław Kutowski i Roman Szałwicki