ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    27°C / 12°C
czwartek 17.06.2021 r.
Imieniny: Laury, Leszka i Marcjana

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Informujemy, że Gmina Bukowiec planuje ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

W związku z powyższym przystępujemy do sporządzenia inwentaryzacji odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag. Inwentaryzacja prowadzona będzie poprzez przyjmowanie ankiet od rolników.

Zainteresowani rolnicy, którzy chcą oddać odpad rolniczy proszeni są do składania ankiet w terminie do dnia 30 czerwca 2021 r. w Urzędzie Gminy w Bukowcu w pok. nr 12 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej odpady@bukowiec.pl.

Ankiety dostępne są w Urzędzie Gminy w Bukowcu (pok. nr 12) oraz do pobrania poniżej.

Zgodnie z Programem rolnicy zobowiązani będą do dostarczenia odpadów w wyznaczonym terminie do miejsca wskazanego przez pracownika urzędu.

Gmina będzie realizowała zadanie pod warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz po przeprowadzeniu wyboru wykonawcy zadania.